Prester i Innherad prosti

BEITSTADEN
Anders Sørensen   SP 1564  
Christoffer Sigurdsen   SP 1565 1575
Ivar Pedersen   SP 1575 1592
Guttorm Sigvardsen   SP 1588 1599
Oluf Nilsen   P 1599 1608
Hallstein Lauritsen   KAP   1610
Christen   Kier PKAP   1610
Daniel Jonsen   SP 1608 1610
Oluf Nilsen Jempt PKAP 1613 1614
Oluf Nilsen Jempt P 1614 1617
Anders Jensen   SP 1616 1664
Jørgen Jensen   PKAP   1624
Jens Henningsen   KAP   1630
Erik Clausen Gislinge KAP 1630 1643
Morten Olsen Lund KAP 1631 1640
Jens Mogensen Herdal KAP 1640 1644
Christen Jørgensen   KAP 1644 1664
Mikkel Augustinussen   KAP 1664 1665
Christen Jørgensen   SP 1664 1665
Mikkel Augustinussen   SP 1665 1684
Jørgen Villumsen   KAP 1666  
Oluf Nilsen Dorph KAP 1681 1684
Oluf Nilsen Dorph SP 1684 1692
Villads Jensen Bing PKAP 1696 1711
FROSTA
Laurits Pedersen   SP 1610 1621
Laurits Christensen   SP 1625 1627
Jakob Olsen   KAP 1631 1640
Jakob Olsen   SP 1640 1681
Hans Torstensen White PKAP 1672  
Hans Torstensen White SP   1681
Søren Rikardsen Hagerup SP 1681 1702
Jeremias   Hase SP 1710 1734
INDERØY kannikgjeld (fra 1620 til SP i Frue kirke)
Henrik Nilsen   SP 1524 1567
Hans Sigurdsen   P 1567  
Erik Arntsen   KAP 1585 1592
Amund Hansen   SP 1592 1596
Mogens Hansen   P 1596 1596
Erik Nilsen   KAP 1599 1601
Kjeld     SP 1603  
Laurits Holgersen   SP 1607 1618
Oluf Pedersen   SP 1621 1629
Mads     RKAP 1625  
Hans Svendsen   RKAP 1632 1645
Jens Augustinussen   RKAP 1645 1681
Oluf Christoffersen Tønder P 1664 1684
Jens Lauritsen Bugge PKAP 1665 1681
Jens Lauritsen Bugge SP 1681 1685
Daniel Pedersen Balle PKAP 1681 1713
Jakob Jørgensen Wesseltoft SP 1686 1732
LEKSVIK  (kapellani under FROSTA til ca. 1650)
Torfinn     RKAP 1590  
Oluf Eriksen   SP 1593 1621
Morten     SP 1625  
Isak Johansen   SP 1632 1648
Ivar Olsen   SP 1659 1686
Søren Christoffersen Røg SP 1686 1697
Peder Simonsen Hoff SP 1697 1704
Anders Nilsen Aalborg SP 1716 1731
SELBU
Anfinn     SP 1541  
Laurits     SP 1627  
Paul Pedersen   SP 1654  
Svend Henriksen   SP 1660 1683
Christen Jensen Bloch PKAP 1682 1686
Melchior Hansen Meyer PKAP 1682 1683
Melchior Hansen Meyer SP 1683 1686
Christen Jensen Bloch SP 1686 1725
SKOGN (ALSTAHAUG)  kannikgjeld
Sigurd Pedersen   SP 1535 1570
Mikkel Sigurdsen Holck SP 1571 1578
Christoffer Sigurdsen   P 1578 1586
Erik Arntsen   PKAP   1585
Torfinn     KAP 1585  
Mads     KAP 1590  
Anders Pedersen   SP 1591 1602
Peder Sørensen   KAP   1601
Peder Mikkelsen Holck KAP 1599 1602
Peder Sørensen   SP 1601 1610
Mikkel     KAP   1605
Christen   Kier KAP 1610  
Sigurd Christoffersen Holck KAP 1611  
Sigurd Hansen   KAP   1612
Jon(as) Pedersen   KAP 1612  
Mogens Pedersen Herdal KAP 1616 1623
Oluf Nilsen   SP 1616 1640
Erik Olsen   KAP 1623 1628
Hans Svendsen   PKAP 1628 1632
Jens Torkildsen   KAP 1632 1639
Oluf Jonsen Blix PKAP 1633 1642
Jørgen Pedersen Schjelderup SP 1640 1657
Jørgen   Birck KAP 1643 1646
Claus Johansen Brunsmand KAP 1646 1651
Jon Eriksen Jempt PKAP 1651 1654
Peder Mentzen Darre KAP 1654 1659
Søren Andersen Schonvig RKAP 1655  
Rafael Madsen Lund SP 1656 1717
Morten Mikkelsen Tune PKAP 1689 1695
Johan Sørensen Schjelderup KAP 1703 1717
Christian Fredrik Rasmussen Ruberg PKAP 1704 1718
Johan Sørensen Schjelderup SP 1717 1721
SNÅSA
Mads   Bang SP 1560 1568
Torfinn     SP 1568 1573
Peder   Leth SP 1573 1575
Fredrik Nilsen   SP 1575 1614
Tor Nilsen   SP 1614 1634
Oluf Jonsen Budde SP 1634 1660
Jakob Augustinussen   SP 1660 1686
Nils Mortensen Lund KAP 1683 1686
Nils Mortensen Lund SP 1686 1695
SPARBU
Erik Arntsen   SP 1592 1605
Jens Svendsen   SP 1610  
Jørgen Hansen   SP 1620 1658
Anders     KAP   1653
Jens Villumsen Parelius PKAP 1654 1665
Oluf Jensen Parelius RKAP 1660 1698
Jens Villumsen Parelius SP 1665 1698
Claus Olsen Parelius PKAP 1696 1701
Oluf Jensen Parelius SP 1698 1701
Claus Olsen Parelius SP 1701 1722
Hans Johansen Helsinge KAP 1739 1745
STJØRDAL  kannikgjeld
Torfinn Olsen   SP 1531 1546
Christoffer Henriksen   P   1564
Laurits Nilsen Arctander SP 1570 1596
Samuel Lauritsen   PKAP 1578 1596
David Pedersen   KAP 1588 1597
Samuel Lauritsen   SP 1596 1607
Mads     PKAP 1600  
Henrik Andersen Alstahaug SP 1607 1617
Peder Eriksen   KAP 1610  
Jens Clausen Parelius SP 1618 1667
Henning Pedersen   RKAP 1621  
Erik Jensen Parelius RKAP 1647 1667
Svend Jensen Parelius PKAP 1663 1696
Erik Jensen Parelius SP 1667 1688
Claus Hansen Mackesen PKAP 1670  
Tomas Eriksen Parelius SP 1688 1713
Peder Eriksen Parelius RKAP 1696 1716
Jens Eriksen Parelius PKAP 1702 1718
Jens Nilsen Parelius SP 1729 1754
STOD  kannikgjeld (fra 1638 lagt til SP ved Domkirken)
Bjørn Haagensen   SP 1582 1600
Erik Nilsen   SP 1601 1625
Haagen Bjørnsen   KAP 1621  
Anders Bjørnsen   SP 1621 1637
Christoffer Olsen Løb RKAP 1622 1637
Christoffer Olsen Løb SP 1637 1639
Torsten Nilsen   SP 1638 1640
Morten Olsen Lund RKAP 1640 1657
Peder Nilsen Borch RKAP 1657 1688
Christoffer Jakobsen Hersleb SP 1688 1721
Sten Christoffersen Darre RKAP   1691
Jeremias   Hase RKAP 1690 1710
VERDAL (STIKLESTAD)  kannikgjeld (fulgte KANT og LEC)
Sigurd Amundsen   SP 1537 1573
Paul     SP   1588
Isak     SP 1588  
Jens Andersen   SP   1596
Laurits     SP 1602  
Jens KAP 1608 ?
Christen     KAP   1611
Christen     SP 1611 1623
Mads Jensen Riber KAP 1626 1636
Nils Pedersen Helsingør SP 1626 1636
Mads Jensen Riber SP 1636 1644
Peder Eriksen Juel KAP 1636 1644
Peder Eriksen Juel SP 1644 1670
Erik Olsen Schanke PKAP   1662
Mikkel Augustinussen   PKAP 1662 1664
Jens Christoffersen Svaboe PKAP 1663 1670
Jakob Jakobsen Lund PKAP 1670 1690
Jens Christoffersen Svaboe SP 1670 1687
Tomas Jensen Collin KAP 1690 1743
Anders Nilsen Aalborg PKAP 1705 1716
Tomas Jensen Collin SP 1743 1746
YTTERØY
Anders Svendsen   SP   1558
Steffen Olsen   RKAP 1568  
Hans Jonsen   SP 1581 1599
Jens     KAP 1594  
Roald Andersen   SP 1599 1617
Oluf Pedersen   PKAP 1609  
Mads Pedersen Kock SP 1628 1660
Nils Mikkelsen   P   1661
Nathaniel Andersen   SP 1661 1676
Fredrik Hansen Meyer SP 1676 1691
Jens Tomassen Juel P 1691 1706
Jens Hansen Brejer SP 1706 1707