Forskjell mellom versjoner av «Liste over mottakarar av Regjeringa sin minnemedalje for innsats under andre verdskrig»

Fra Slektshistoriewiki
Hopp til: navigasjon, søk
(+ Sør-Varanger)
(+ Porsanger)
 
Linje 1 726: Linje 1 726:
 
|-
 
|-
 
|Alf Bernhard Kjølås||||Noreg||Finnmark||Sør-Varanger||<ref name="sorv"/>
 
|Alf Bernhard Kjølås||||Noreg||Finnmark||Sør-Varanger||<ref name="sorv"/>
 +
|-
 +
|Rasmus Utsi||1925||Noreg||Finnmark||Porsanger||Hjelp til krigsfanger og folk som flykta frå tvangsevakueringa<ref name="porsanger"/>
 
|}
 
|}
  
Linje 1 731: Linje 1 733:
 
==Referanser==
 
==Referanser==
 
<references>
 
<references>
 +
 +
<ref name="porsanger">{{Kilde artikkel
 +
|forfatter = Porsanger kommune
 +
|tittel = Melding om overrekkelse av Regjeringens minnemedalje til Rasmus Utsi
 +
|publikasjon= Skriv frå kommunen til Forsvarsdepartementet
 +
|dato = 13.02.17
 +
}}</ref>
  
 
<ref name="sorv">{{Kilde artikkel
 
<ref name="sorv">{{Kilde artikkel

Nåværende revisjon fra 8. nov. 2019 kl. 16:47

Liste over mottakarar av Regjeringa sin minnemedalje for innsats under andre verdskrig.

I tillegg til individa lista under er det gjort to kollektive tildeling av medaljen. Fylkesmannen i Troms tildelte medaljen til bygda Mefjordvær i Berg kommune for bygda sitt virke i å skjula franske etterretningsagentar.[1] Fylkesmannen i Finnmark tildelte medaljen til folket i Sør-Varanger for deira samla innsats under krigen.[2]

Navn Fødselsår Nasjonalitet Fylke Kommune Merknad
Robert Eliassen 1924 Noreg Troms Salangen Skottlandsbrigaden[1]
Johan Kåre Haakstad 1924 Noreg Troms Salangen Hjemmestyrkene Troms Innland[1]
Egil Heggelund 1928 Noreg Troms Salangen Krigsseglar[1]
Anker Elverum 1917 Norge Troms Målselv Krigsdeltaker[1]
Jan Danielsen 1918 Sverige Troms Målselv Krigsdeltaker[1]
Halvor Dørum 1922 Noreg Troms Målselv Forsyningsarbeid Finnmark[1]
Roald Kirkeeng 1923 Sverige Troms Målselv Forsyningsarbeid Finnmark[1]
Harald Lundvang 1926 Noreg Troms Målselv Flyktninglos[1]
Ingebrigt Granheim 1925 Noreg Troms Målselv Forsyningsarbeid Finnmark[1]
Axel Sneve 1923 Noreg Troms Bardu Krigsdeltager[1]
Knut Emil Ross Bendixen 1919 Noreg Troms Bardu Krigsseglar og mitraljøsemann[1]
Rolf Utby 1919 Noreg Troms Bardu Lastebilsjåfør[1]
Asbjørn Kristian Livelten 1918 Noreg Troms Bardu Krigsdeltaker[1]
Oddmund Sundheim 1921 Noreg Troms Bardu Krigsdeltaker[1]
Bjarne Ingebrigtsen 1922 Noreg Troms Gratangen Mannskap på skøyta Avanse fra Gratangen[1]
Einar Klaussen 1915 Noreg Troms Balsfjord Krigsdeltaker[1]
Johanna Sandtorv Noreg Troms Harstad Skjulte flyktninger[1]
Andreas Wikran 1915 Noreg Troms Tromsø Krigsdeltaker[1]
Arne Berg Eriksen 1913 Noreg Troms Tromsø Motstandsvirksomhet[1]
Gudmund Arvid Hansen 1927 Noreg Troms Tromsø Reparerte hemmelige radioer[1]
Alf Ovid Johansen 1917 Noreg Nordland Flakstad Soldat[3][4]
Kador Aksel Kvanmo 1928 Noreg Nordland Ballangen Los[3][4]
Ole Hagbart Bremnes 1930 Noreg Nordland Vågan Sivil motstand[3][4]
Per M. H. Olsen 1928 Noreg Nordland Vågan Farefullt redningsarbeid[3][4]
Knut A. Varberg 1922 Noreg Nordland Vågan Sivil motstand[3][4]
Jan Walter Ursin 1924 Noreg Nordland Bodø Los/kurer/teneste i England[3][4]
Trygve Rindahl 1918 Noreg Nordland Bodø Politikonstabel[3][4]
Bjørn Peter Bruun 1921 Noreg Nordland Bodø Lastebilsjåfør[3][4]
Erling Nikolai Iversen 1919 Noreg Nordland Saltdal Sivil motstand[3][4]
Agnar Johansen 1925 Noreg Nordland Saltdal Los[3][4]
Kåre Nordnes 1916 Noreg Nordland Saltdal Politisoldat[3][4]
Øystein Ingvaldsen 1930 Noreg Nordland Saltdal Los[3][4]
Oddvar Myrvang 1929 Noreg Nordland Saltdal Sivil motstand[3][4]
Turid Bårnes 1927 Noreg Nordland Lødingen Etterretningstenesta/motstandsrørsla[3][4]
Ole Hegstad 1919 Noreg Nordland Lødingen Frivillig soldat[3][4]
John Wall Storbritannia Nordland Britisk soldat[3][4]
Sverre Solbakk 1921 Noreg Nordland Vefsn Marinesoldat[3][4]
Arne Kristoffer Jacobsen 1918 Noreg Nordland Vefsn Militær innsats[3][4]
Asbjørn Rystad 1917 Noreg Nordland Vefsn Militær innsats[3][4]
Sigrid Grannes Noreg Nordland Vefsn Soldat[3][4]
Astrid Linerud 1934 Noreg Nordland Hattfjelldal Norges yngste grenselos[3][4]
Knut Georg Sørdal 1929 Noreg Nordland Hattfjelldal Grenselos[3][4]
Jakob Varnvatn 1922 Noreg Nordland Hattfjelldal Sivil motstand[3][4]
Ragnar Krutådal 1923 Noreg Nordland Hattfjelldal Sivil motstand[3][4]
Sverre Nikolai Heggnes 1919 Noreg Nordland Grane Sivil motstand, Heimefronten[3][4]
Jakob Lund Laksforsmo 1921 Noreg Nordland Grane Sivil motstand[3][4]
Nils Olaus Laksforsmo 1920 Noreg Nordland Grane Sivil motstand[3][4]
Bjarne Kristian Hagen 1921 Noreg Nordland Fauske Sivil motstand[3][4]
Walter Johansen 1932 Noreg Nordland Fauske Sivil innsats/motstand[3][4]
Karl Erik Sundby 1923 Noreg Nordland Fauske Militær innsats, kaptein[3][4]
Fritz Johansen 1920 Noreg Nordland Fauske Militær innsats[3][4]
Håkon Skar 1925 Noreg Nordland Sørfold Grenselos[3][4]
Edit Sletten 1921 Noreg Nordland Sørfold Gøymde krigsfang[3][4]
Arle Storvik 1923 Noreg Nordland Øksnes Krigsseglar[3][4]
Hans Jensen 1924 Noreg Nordland Rana Soldat[3][4]
Mikael Brendås 1924 Noreg Nordland Rana Sivil motstand[3][4]
Edward Cogdell 1918 Storbritannia Nordland Rana Skotsk soldat[3][4]
Eric Waldron 1920 Storbritannia Nordland Rana Skotsk soldat[3][4]
Ray Lewis 1918 Storbritannia Nordland Rana Skotsk soldat[3][4]
Karen Andersen 1934 Noreg Nordland Tysfjord Datter av grenselos[3][4]
Inga Karlsen 1934 Noreg Nordland Tysfjord Sivil motstand[3][4]
Peder Pedersen 1918 Noreg Nordland Tysfjord Grenselos[3][4]
Ragnhild Moksnes 1926 Noreg Nordland Tysfjord Tok seg av m. søsken - flyktet[3][4]
Susanna Knutsen 1928 Noreg Nordland Tysfjord Tok seg av m. søsken - flyktet[3][4]
Arnulf Karl Lind 1921 Noreg Nordland Tjeldsund Krigsseglar[3][4]
Magda Eliassen 1916 Noreg Nordland Hamarøy Sivil motstand[3][4]
Roland Sørensen 1921 Noreg Nordland Hamarøy Krigsseglar[3][4]
Olav Jakobsen 1916 Noreg Nordland Hamarøy Offer for bombing[3][4]
Elsa Pedersen 1927 Noreg Nordland Hamarøy Offer for represalier[3][4]
Ragnhild Andersen 1928 Noreg Nordland Hamarøy Sivil motstand[3][4]
Eli Kristiansen 1933 Noreg Nordland Hamarøy Sivil motstand[3][4]
Haldor Charles Lines 1925 Noreg Nordland Rødøy Sivil motstand[3][4]
Bertha Lines Halsan 1926 Noreg Nordland Rødøy Sivil motstand[3][4]
Margit Lines Våtvik 1929 Noreg Nordland Rødøy/Alstahaug Sivil motstand[3][4]
Hans Nikolai Iversen 1923 Noreg Nordland Andøy Fisker/sivil krigsdeltaker[3][4]
Gunnar Ditlev Iversen 1920 Noreg Nordland Andøy Fisker/sivil krigsdeltaker[3][4]
Gunnar Myklevik 1919 Noreg Nordland Vestvågøy Skottlandsbrigaden[3][4]
Kristian Jørgensen 1914 Noreg Nordland Gildeskål Tjeneste i hæren[3][4]
Ivan Vanje Noreg Nordland Narvik Soldat[3][4]
Arnold Aasane Noreg Nordland Narvik Soldat[3][4]
Nils Ruud Noreg Nordland Narvik Soldat[3][4]
Arne Strøm Noreg Nordland Narvik Handelsflåten[3][4]
Jan Danielsen Sverige Nordland Svensk frivillig[3][4]
Sigurd Gjøsæter 1919 Noreg Hordaland Bømlo Krigsseglar[5]
Bjarne Bjelland 1933 Noreg Hordaland Stord Sivil [6][7]
Arvid Olsen Noreg Hordaland Stord Krigsdeltaker[6][7]
Werner E. Hagerup Noreg Hordaland Stord Milorg[6][7]
Henrik O. Mongstad Noreg Hordaland Stord Etteretningstenesta[6][7]
Per Kyvik Noreg Hordaland Stord Krigsdeltaker[8][7]
Leif Johan Nilsen Noreg Hordaland Stord Milorg[9]
Erling Njøs 1922 Noreg Hordaland Stord Skjulte flyktning[7]
Synnøve Aasland 1926 Noreg Hordaland Bergen Kurer[10][7]
Arvid Abrahamsen 1925 Noreg Hordaland Bergen Saborg[10][7]
Otto Johan Andersen 1920 Noreg Hordaland Bergen Milorg, illegale presse og hjelp til fanger på Espeland[10][7]
Finn Martin Bendiksen 1918 Noreg Hordaland Bergen Assistanse etter eksplosjonsulykka i 1944[10][7]
Bjarne Bjordal 1916 Noreg Hordaland Bergen Fange på Grini[10][7]
Norvald A. Bolstad 1924 Noreg Hordaland Bergen Saborg[10][7]
Kjell Dahl 1919 Noreg Hordaland Bergen Sjømilitær etterretning på Bergen havn[10][7]
Richard Petro Flo 1926 Noreg Hordaland Bergen Saborg/Bjørn West[10][7]
Hallvard Fosse 1928 Noreg Hordaland Bergen Bjørn West[10][7]
Peter Frølich 1920 Noreg Hordaland Bergen Kurer XU[10][7]
Einar K. Gjessing 1928 Noreg Hordaland Bergen Det sivile luftvern[10][7]
Norman Gullaksen 1924 Noreg Hordaland Bergen Saborg[10][7]
Alfred Hagelien 1917 Noreg Hordaland Bergen Krigsveteran[10][7]
Blancheflor Hvidsten 1923 Noreg Hordaland Bergen Assistanse etter eksplosjonsulykka i 1944[10][7]
Richard Joys 1924 Noreg Hordaland Bergen Spreiing av nyhende frå London[10][7]
Ivar Kristoffersen 1921 Noreg Hordaland Bergen Bjørn West[10][7]
Peter Knutslien 1924 Noreg Hordaland Bergen Polititroppane[10][7]
Kåre Kvinge 1932 Noreg Hordaland Bergen Polititroppane[10][7]
Adolf Herman Larsen 1922 Noreg Hordaland Bergen Krigsseiler[10][7]
Odd Jahn Nilsen 1919 Noreg Hordaland Bergen Bjørn West[10][7]
Malvin Nævdal 1921 Noreg Hordaland Bergen Bjørn West[10][7]
Olav Bowitz Olsen 1922 Noreg Hordaland Bergen Shetlandsgjengen[10][7]
Kåre Hoffmann Pedersen 1923 Noreg Hordaland Bergen Det sivile luftvern[10][7]
August Rathke 1925 Noreg Hordaland Bergen Saborg[10][7]
Otto Sevaldson 1924 Noreg Hordaland Bergen Bjørn West[10][7]
Jakob Sætre Skarstein 1921 Noreg Hordaland Bergen Hjelpearbeid etter eksplosjonsulykka[10][7]
Olga-Karin Tangedal 1939 Noreg Hordaland Bergen Barnekurer[10][7]
Edvard Dahm Vogt 1923 Noreg Hordaland Bergen Milorg, XU og polititroppane[10][7]
Turid Wilson 1920 Noreg Hordaland Bergen Flyktningearbeid[10][7]
Egil A. Woldseth Noreg Hordaland Bergen [10]
Ole Johan Østvedt 1923 Noreg Hordaland Bergen XU[10][7]
Torbjørn Øvsttun 1920 Noreg Hordaland Bergen Steinorganisasjonen, tysk fangenskap[10][7]
Borghild Askeland Tollfesen 1921 Noreg Hordaland Bergen Lotte[7]
Ella Therese Rauseth Noreg Hordaland Bergen [7]
Jakob Strandheim Noreg Hordaland Bergen Shetlandsgjengen[7]
Dagfinn Davidsen 1920 Noreg Hordaland Askøy Den norske arme, Frigjeringa av Finnmark[7]
Vilhelm Harkestad Noreg Hordaland Askøy Krigsseiler[7]
Odd Bergsvik 1925 Noreg Hordaland Austrheim Redningsarbeid[7]
Nora Hauge 1921 Noreg Hordaland Austrheim Norske styrkane i Storbritannia[7]
Leif Borgen 1924 Noreg Hordaland Jondal Krigsseilar[7]
Herdis Traa 1914 Noreg Hordaland Jondal Skjulte russisk flyktning[7]
Johannes Mehl 1916 Noreg Hordaland Kvinnherad Feltoget 1940[7]
Ivar Mork 1916 Noreg Hordaland Kvinnherad Feltoget 1940 og polititroppane[7]
Gunvor Wiggen Bekvik 1925 Noreg Hordaland Kvinnherad Fange på Falstad[7]
Marta Røyrvik (f. Grønstøl) 1929 Noreg Hordaland Kvinnherad Internert på Framnes Ungdomsskule[7]
Øyvind Røyrvik Noreg Hordaland Kvinnherad Internert på Framnes Ungdomsskule[7]
Magda Røyrvik Noreg Hordaland Kvinnherad Internert på Framnes Ungdomsskule[7]
Reidar Hjelmeland 1920 Noreg Hordaland Kvinnherad Utkommandert som vakt på kai og telegraf i april 1940[7]
Margit Oliva Hindenes (f. Tvedt) 1925 Noreg Hordaland Lindås [7]
Odd Hindenes 1923 Noreg Hordaland Lindås [7]
Olivia Johanna «Bibbi» 1922 Noreg Hordaland Lindås [7]
Markvad Armin Seilevoll 1923 Noreg Hordaland Lindås Alversund-gruppa[7]
Ingvar Berge Fanebust 1926 Noreg Hordaland Lindås Alversund-gruppa[7]
Sverre Litleskare 1923 Noreg Hordaland Lindås Alversund-gruppa[7]
Anna Marie Brakvatne Noreg Hordaland Lindås Hjalp Frihetsrådet[7]
Jakob Nyvang 1929 Noreg Hordaland Lindås [7]
Lilly Eidsheim 1934 Noreg Hordaland Lindås Tenester rundt Frihetsrådet[7]
Anders Skår 1936 Noreg Hordaland Lindås Tenester rundt Frihetsrådet[7]
Tore Stegårdsbakken 1917 Noreg Hordaland Odda Felttoget 1940 og motstandsarbeid[7]
Arne Tokheim 1918 Noreg Hordaland Odda Felttoget 1940[7]
Alf Ellingsen 1928 Noreg Hordaland Odda Transport av våpen etter flyslepp og informasjon til motstandsrørsla[7]
John Pettersen 1915 Noreg Hordaland Radøy US 99. bataljon[7]
Nils O. Vågenes 1916 Noreg Hordaland Radøy Felttoget 1940[7]
Audun Vetås 1916 Noreg Hordaland Radøy Felttoget 1940[7]
Ingeborg Skagenes 1925 Noreg Hordaland Radøy Flyktningearbeid[7]
Olav Ottesen 1922 Noreg Hordaland Radøy Marinen[7]
Lars Arnfinn Midttveit Noreg Hordaland Sund Fangenskap i Sachsenhausen[7]
Johannes Midttveit Noreg Hordaland Sund Fangenskap i Sachsenhausen[7]
Magnus Telle Noreg Hordaland Sund Alliert teneste[7]
Ole N. Midttveit Noreg Hordaland Sund Alliert teneste[7]
Wilhelm Førde 1922 Noreg Hordaland Sund Steinorganisasjonen[7]
Kolbein Tveite 1917 Noreg Hordaland Voss Felttoget 1940[7]
Bjarne Stavenes 1918 Noreg Hordaland Voss Felttoget 1940[7]
Harald Høyland 1924 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Bård Skeie 1920 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Anders Rode 1920 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Sigurd Byrkje Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Arne Nilsen 1924 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Birger Dagestad Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Brynjulv Gjernes Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Ivar Himle 1924 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Anders Hårklau 1921 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Olav Fyrde 1923 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Olav Rio 1924 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Borghild J. Bolstad 1920 Noreg Hordaland Voss Heimefronten[7]
Sjur Småbrekke 1921 Noreg Hordaland Voss XU[7]
Sigmund Haugen 1924 Noreg Hordaland Voss Bjørn West[7]
Kåre Ringheim Noreg Hordaland Voss Heimefronten, ordonans[7]
Nora Kiperberg Noreg Møre og Romsdal Volda Frivillig sjukepleier under felttoget i 1940[11]
Anders Brun Ormset Noreg Møre og Romsdal Aure [12]
Torstein Hole Noreg Møre og Romsdal Nesset [12]
Kjartan Oksavik Noreg Møre og Romsdal Sande [12]
Kåre Oksavik Noreg Møre og Romsdal Hareid [12]
Charles Børge Remø Noreg Møre og Romsdal Herøy [12]
Anton Kleiven Noreg Møre og Romsdal Ulstein [12]
Per Dimmen Noreg Møre og Romsdal Ulstein [12]
Nora Kiperberg (f. Tomren) Noreg Møre og Romsdal Volda [12]
Helge Goksøyr Noreg Møre og Romsdal Herøy [12]
Peter Sperre Noreg Møre og Romsdal Ålesund [12]
Erling Auestad Noreg Møre og Romsdal Sunndal [12]
Joachim Rønneberg Noreg Møre og Romsdal Ålesund Kompani Linge[12][13]
Ragnar Ulstein Noreg Møre og Romsdal Ålesund Kompani Linge[12][13]
John Leinslie Noreg Møre og Romsdal Sula [12]
Peter Vold Noreg Møre og Romsdal Rauma [12]
Einar Fjørtoft Noreg Møre og Romsdal Averøy [12]
Søren Avset Noreg Møre og Romsdal Averøy [12]
Petter Joakim Karlsen Noreg Møre og Romsdal Averøy [12]
Alf Bernhard Kjølås Noreg Finnmark Sør-Varanger Sjåfør for Raudekrossen[2]
Hugo Lauritz Andreas Karlsen Noreg Finnmark Sør-Varanger Sivilforsvaret og sabotør[2]
Hans Hobbelstad 1924 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Einar Lundteigen 1924 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Stein Bakke 1922 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Nils Sverre Moe 1916 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Elbjørg Svendsrud 1922 Noreg Buskerud Øvre Eiker Osvald-gruppa[14]
Mathias Døviken 1925 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Nils Sverre Moe 1916 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Oscar Martinius Østerud Berntzen 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Thoralf Stigen 1915 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg og felttoget 1940[14]
Arthur Øen 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Osvald-gruppa[14]
Trygve Zakkariasen 1920 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg; sabotør[14]
Erling Skjold 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Pelle-gruppa; dødsdømt[14]
Reidar Asbjørn Svensen 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Sabotør[14]
Jan Backer Owe 1922 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Erik A Eriksen 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Milorg[14]
Olav Inge Skaathun 1923 Noreg Buskerud Øvre Eiker Kompani Linge[14]
Einar Dalevold 1925 Noreg Buskerud Nes Milorg[14]
Erling Spildrejorde 1926 Noreg Buskerud Nes Milorg[14]
Kåre Bergo 1922 Noreg Buskerud Nes Milorg[14]
Torkel Engebakken 1924 Noreg Buskerud Nes Milorg[14]
Sverre Åmellem 1924 Noreg Buskerud Nes Milorg[14]
Gunnar Haugaasen 1927 Noreg Buskerud Nedre Eiker Det sivile luftvern[14]
Jens Johannes Huseby 1923 Noreg Buskerud Nedre Eiker Polititroppene[14]
Mathias Døviken 1925 Noreg Buskerud Nedre Eiker Milorg; kurersjef[14]
Bjørn Hauge 1918 Noreg Buskerud Drammen Milorg og Brigaden i Skottland[14]
Kjell Dorenfeldt Aubert 1923 Noreg Buskerud Drammen Kompani Linge[14]
Gunnar Mølsted 1921 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Odd Sverre Gitlestad 1923 Noreg Buskerud Drammen Milorg / SABORG[14]
Odd Hathaeay Brett 1925 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Fredrik Wilhelm Seeberg 1922 Noreg Buskerud Drammen Feltoget 1940[14]
Erna Matsson 1921 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Rolf Kristian Hauge 1919 Noreg / Canada Buskerud Drammen Feltoget 1940 og seinar haleskytter på Catalina[14]
Andreas Madsen 1922 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Ernst Thue 1920 Noreg Buskerud Drammen Feltoget 1940 og illegalt arbeid[14]
Elin Gleditsch 1916 Noreg Buskerud Drammen Telefonavlytting[14]
Arne Kristian Kristoffersen 1924 Noreg Buskerud Drammen Polititroppane[14]
Odd Myhre 1924 Noreg Buskerud Drammen Polititroppane[14]
Leif Braathen 1923 Noreg Buskerud Drammen Illegalt arbeid og polititroppane[14]
Robert Bjørka 1920 Noreg Buskerud Drammen XU[14]
Sigmund Stengelsrud 1923 Noreg Buskerud Drammen Illegale aviser, aksjon med Milorg[14]
Tor Martinsen 1924 Noreg Buskerud Drammen Saborg og illegale aviser[14]
Ivar A P Wendelborg 1924 Noreg Buskerud Drammen XU[14]
Gunnar Hovde 1920 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Nils Berg 1920 Noreg Buskerud Drammen Milorg[14]
Rolf Gunnar Edmann 1920 Noreg Buskerud Drammen Saborg, polititroppane[14]
Ole Tobias Meland 1925 Noreg Buskerud Drammen Krigsseiler[14]
Roar Martinius Svendsen 1926 Noreg Buskerud Drammen Krigsseiler[14]
Paul Bruun Landsverk 1917 Noreg Buskerud Kongsberg Feltoget 1940[14]
Arnfinn Bjørtuft 1914 Noreg Buskerud Kongsberg Milorg[14]
Helga Fønnebø Johansen 1933 Noreg Buskerud Kongsberg Tausheit[14]
Knut Magnus Birkeland 1918 Noreg Buskerud Kongsberg Milorg[14]
Elias Martini 1923 Noreg Buskerud Kongsberg Milorg[14]
Johnny Langness 1925 Noreg Buskerud Kongsberg Milorg[14]
Ole Wetterhus 1920 Noreg Buskerud Nore og Uvdal Milorg[14]
Reidar Lien 1915 Noreg Buskerud Nore og Uvdal Milorg[14]
Leif Bjarne Skogen 1930 Noreg Buskerud Nore og Uvdal Kurer[14]
Hartmann Helgeson 1923 Noreg / USA Buskerud Modum US Army Airforce [14]
Ellen Alvilde Sletta 1927 Noreg Buskerud Røyken Kurer[14]
Torbjørn Graff 1921 Noreg Buskerud Røyken Kurer[14]
Terje Indstøy 1933 Noreg Buskerud Røyken Kurer[14]
Ole Solberg 1921 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Steinar Vad 1925 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Reidar Juvet 1925 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Gunnar Båsen 1924 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Thorbjørn Høibakk 1925 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
John Kjos 1925 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Hans Torgersen 1923 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Nils Grønlund 1919 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Knut Kjølstad 1924 Noreg Buskerud Sigdal Milorg[14]
Torleiv Brennhovd 1921 Noreg Buskerud Gol Milorg[14]
Herbrand Gjærde 1919 Noreg Buskerud Gol Milorg[14]
Ola Gjærde 1923 Noreg Buskerud Gol Milorg[14]
Nils Norhaug 1928 Noreg Buskerud Gol Milorg[14]
Torleif Norhaug 1921 Noreg Buskerud Gol Milorg[14]
Torstein Roe 1911 Noreg Buskerud Gol Feltoget 1940 og Milorg[14]
Marius Sandaker 1926 Noreg Buskerud Flå Milorg[14]
Knut A. Myro 1924 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Olav Medhus 1924 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Helge Svarteberg 1917 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Olav O. Sollien 1926 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Torstein Teigen 1915 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Halvor Teigen 1923 Noreg Buskerud Ål Milorg[14]
Ingemund Sire 1927 Noreg Buskerud Ål Osvald-gruppa[14]
Olav T. Seim 1924 Noreg Buskerud Hol Milorg[14]
Svein K. Larsgard 1924 Noreg Buskerud Hol Milorg[14]
Osvald Medhus 1923 Noreg Buskerud Hol Milorg[14]
Knut Fredheim 1924 Noreg Buskerud Hol Milorg[14]
Knut Hvammen 1925 Noreg Buskerud Hol Milorg[14]
Randi Aker 1924 Noreg Buskerud Hol Illegale oppdrag[14]
Leif Maribo 1926 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Egil Torgersen 1922 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Johannes Dalen 1924 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Harald Abelgaard 1924 Noreg Buskerud Ringeriket U-X, org[14]
Sigmund J. Wangen 1926 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Iver Røyse 1923 Noreg Buskerud Ringeriket Kurer og mottak av våpen[14]
Trygve Ellingsen 1922 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Konrad Tolpinrud 1922 Noreg Buskerud Ringeriket Krigsseiler[14]
Solveig Skogmo 1927 Noreg Buskerud Ringeriket Milorg[14]
Kåre Engen 1919 Noreg Buskerud Ringeriket Feltoget 1940[14]
Karsten Hansen 1925 Noreg Buskerud Ringeriket Osvald-gruppa/Pellegruppa[14]
Hallvard Berge 1924 Noreg Oslo Oslo Kurer[15]
Sigurd Syversen 1921 Noreg Oslo Oslo Illegalt arbeid. Krigsfange.[15]
Sverre Kokkin 1925 Noreg Oslo Oslo Pelle-gruppa[15]
Reidar Formo 1925 Noreg Oslo Oslo Pelle-gruppa[15]
Anne Marie Malmo 1925 Noreg Oslo Oslo Illegale aviser og kurer[15]
Bjørn Christian Egers 1924 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Harald Malmerengen 1923 Noreg Oslo Oslo Tok i mot flyslipp. Flyktningelos.[15]
Odd Raaen Bjørge 1921 Noreg Oslo Oslo Illegale aviser og kurer[15]
Jan Ørner 1924 Noreg Oslo Oslo Krigsseiler[15]
Peter Hilde 1922 Noreg Oslo Oslo Krigsseiler[15]
Aleksej Perminow 1922 Noreg Oslo Oslo Krigsfange[15]
Reidar A. Berg 1924 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Hagbard Falk 1924 Noreg / Skotland Oslo Oslo Kurer[15]
Knut Olsen Noreg / Skotland Oslo Oslo Mekaniker Catalina.[15]
Herman Høst 1926 Noreg Oslo Oslo Sabotasjeleiar i Milorg. Krigsfange[15]
Bjørn Helge Olaisen 1926 Noreg Oslo Oslo Illegalt arbeid[15]
Peder Hermstad 1924 Noreg Oslo Oslo «Postbud» for krigsfanger /polititroppene. Fange på Bredtveit[15]
Hans Peter Sæther Koren 1926 Noreg Oslo Oslo [15]
Peder Johan Persen 1926 Noreg Oslo Oslo [15]
Bjørnulf Anfinn Sandberg 1926 Noreg Oslo Oslo [15]
Torleif Lia 1922 Noreg Oslo Oslo Soldat 2. bergkompani[15]
Grethe Stenersen 1921 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Grethe Nordgren 1920 Noreg Oslo Oslo Flyktningearbeid[15]
Hans Høegh Henrichsen 1925 Noreg Oslo Oslo XU[15]
Alf Melby 1927 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Målfrid E. Danielsen 1921 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Thor Erik Wik 1924 Noreg Oslo Oslo Polititroppane[15]
Svein Husand 1922 Noreg Oslo Oslo Polititroppane[15]
Olav Hobbesland 1924 Noreg Oslo Oslo XU/Milorg[15]
Per Kragerud 1923 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Alf Øivind Nygaard 1925 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Kaare Andre Kopperud 1921 Noreg Oslo Oslo Milorg si etteretningsteneste[15]
Richard «Dick» Zeiner-Henriksen 1924 Noreg Oslo Oslo Kompani Linge og Milorg[15]
Anna Mathilde Hegge 1927 Noreg Oslo Oslo Illegale aviser[15]
Wilhelm Mohr Noreg Oslo Oslo [15]
Bjørn Dahl 1925 Noreg Oslo Oslo [15]
Bjørn Norlie 1921 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Anton Torvald Wang 1920 Noreg Oslo Oslo Navigatør i RAF[15]
Fritjof Torkehagen 1922 Noreg Oslo Oslo Milorg[15]
Harder Jenssen 1923 Noreg Oslo Oslo Frakt av mannskaper og forsyninger fram til freden i Finnmark[15]
Rolf Aabakken 1922 Noreg Oslo Oslo Milorg. Etterretning og illegale aviser.[15]
Gerd Ingeborg Pettersen 1924 Noreg Oslo Oslo Motstandsrørsla[15]
Aase Vinje Hylland 1924 Noreg Oslo Oslo Motstandsrørsla[15]
Carl Falck 1910 Noreg Oslo Oslo Soldat på Bolærnene 1940[15]
Inger Welhaven Næss 1932 Noreg Oslo Oslo Milorg, kurer[15]
Martin Meholm 1916 Noreg Oslo Oslo Tysk fangenskap 1942-1945[15]
Randi Ericson 1922 Noreg Oslo Oslo Illegalt arbeid og tysk fangenskap[15]
Tove Schyberg Andreasen 1931 Noreg Oslo Oslo Kurer[15]
Per Næss 1925 Noreg Oslo Oslo Motstandsrørsla og tysk fangenskap[15]
Johan Arnold Tande 1933 Noreg Oslo Oslo Hjalp faren som var XU-agent[15]
Kaare Høgberget 1922 Noreg Akershus Asker Milorg[15]
Øystein Singstad 1925 Noreg Akershus Asker Milorg[15]
Rolf Olav Haavik 1927 Noreg Akershus Asker Illegal radioaktivitet i Haugesund[15]
Øystein Guderud 1924 Noreg Akershus Asker Milorg[15]
Torbjørn Bergh 1926 Noreg Akershus Asker Milorg[15]
Knut Holien 1927 Noreg Akershus Asker Ordonnans[15]
Ragnhild Holien (Thinn) 1925 Noreg Akershus Asker Sanitetshjelper[15]
Harry Sønsterød 1921 Noreg Akershus Asker Osvald-gruppa[15]
Finn Olsvik 1924 Noreg Akershus Asker Kompani Linge[15]
Helge Rokvam 1923 Noreg Akershus Asker Milorg og feltoget 1940[15]
Egil Gustav Holst Torjussen 1920 Noreg Akershus Asker Jagerflyger[15]
Johannes Henrik Hirsch 1921 Noreg Akershus Asker Polititroppane[15]
Magne Often 1923 Noreg Akershus Asker Flyktningelos[15]
Arne Lie 1929 Noreg Akershus Aurskog-Høland Grenselos[15]
Finn Ramsøy 1920 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Jens Chr Magnus 1920 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Aaleiv Nedberg 1922 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Agnes De Besche 1927 Noreg Akershus Bærum Sanitetshjelper[15]
Lillian Gabrielsen 1923 Noreg Akershus Bærum Kurer, illegale aviser[15]
Fritjof Remøe 1921 Noreg Akershus Bærum Krigsseiler[15]
Birger Brandsæter 1924 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Lillian Gabrielsen (f. Syverstad) 1923 Noreg Akershus Bærum Kurer, illegale aviser[15]
Gunleik Skogen 1919 Noreg Akershus Bærum Motstandsrørsla og dobbeltagent i Rjukan. Seinare befal i utestyrkane.[15]
Odd Hovseth 1922 Noreg Akershus Bærum Skytter i 330 skvadronen[15]
Kjell H. Ovtun 1926 Noreg Akershus Bærum Milorg, sabotør[15]
Rolf Kolling 1921 Noreg Akershus Bærum [15]
Ole Fredrik Grevstad Noreg / Skotland Akershus Bærum [15]
Ragnar Hol 1920 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Stein Ottersen 1925 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Kjell Graff 1920 Noreg Akershus Bærum Milorg[15]
Signe Raassum 1924 Noreg Akershus Bærum Osvald-gruppa[15]
Ørnulf Tofte 1922 Noreg Akershus Bærum Feltoget 1940 & polititroppane[15]
Erling Storrusten 1923 Noreg Akershus Bærum XU og Milorg[15]
Gunnar Fredriksen 1919 Noreg Akershus Eidsvoll Feltoget 1940[15]
Gunnar Auli 1917 Noreg Akershus Eidsvoll Feltoget 1940[15]
Vidar Engen 1926 Noreg Akershus Eidsvoll Hjalp Milorg[15]
Jørgen Hoff Jensen 1921 Noreg Akershus Fet Illegale aviser, tysk fangenskap[15]
Johan Bye 1926 Noreg Akershus Fet Røde kors[15]
Karl Johan Johansen 1922 Noreg Akershus Frogn Kurer, illegale aviser[15]
Johan O. Johansen 1916 Noreg Akershus Hurdal Milorg[15]
Leif Bakken 1922 Noreg Akershus Hurdal Milorg[15]
Gerd Semb 1919 Noreg Akershus Lørenskog Feltsykesøster[15]
Per Plåterud 1922 Noreg Akershus Lørenskog Milorg[15]
Kaare Paul Larsen 1922 Noreg Akershus Lørenskog Milorg[15]
Hans Ratke 1923 Noreg Akershus Lørenskog Milorg[15]
Arne Braaten 1923 Noreg Akershus Lørenskog Milorg[15]
Gunnar Arvid Ihler 1924 Noreg Akershus Nes Norske styrker i Sverige[15]
Arve Bjørknes 1932 Noreg Akershus Nes Grenelos[15]
Bjørn Ihlang 1926 Noreg Akershus Nes Milorg[15]
Åge Auli 1934 Noreg Akershus Nes Grenelos[15]
Håkon Bråtner 1922 Noreg Akershus Nes Den norske militærtroppen[15]
Ottar Bjerkelia 1922 Noreg Akershus Nes Grenelos[15]
Arne Gudbrand Lysaker 1920 Noreg Akershus Nes Milorg[15]
Ludvig Finstad 1922 Noreg Akershus Nes Motstandsgruppe[15]
Erik Morthen 1925 Noreg Akershus Nes [15]
Berger Amundsen 1925 Noreg Akershus Nes Polititroppane[15]
Martha Hansen 1916 Noreg Akershus Nes Hjalp flyktningar[15]
Kåre Hagen 1925 Noreg Akershus Nes Polititroppane[15]
Synnøve Radford 1928 Noreg Akershus Nes Flyktninglos[15]
Jens-Olaf Skybak 1926 Noreg Akershus Nesodden Milorg[15]
Arne Johan Skofterød 1925 Noreg Akershus Nittedal Flyktninglos[15]
Odd Bertelsen 1925 Noreg Akershus Oppegård Milorg[15]
Thoralf Kalleberg 1925 Noreg Akershus Oppegård Polititroppane[15]
Per (Pedersen) Jannum 1925 Noreg Akershus Oppegård Pelle-gruppa[15]
Kåre Hjalmar Warud 1924 Noreg Akershus Rælingen Milorg[15]
Sverre Thorbjørn Ruud 1926 Noreg Akershus Skedsmo Milorg[15]
Knut Østli 1923 Noreg Akershus Skedsmo Milorg[15]
Bjørn Lundby 1924 Noreg Akershus Skedsmo Milorg[15]
Bjørn Aastorp 1922 Noreg Akershus Skedsmo Milorg[15]
Kristian Solvang 1926 Noreg Akershus Skedsmo Milorg[15][7]
Helge Aalgaard 1920 Noreg Akershus Sørum [15]
Inger Marie Gulbrandsen 1923 Noreg Akershus Sørum Illegalt arbeid, tysk fangenskap[15]
Borghild Lillebo 1926 Noreg Akershus Sørum [15]
Else Nafstad 1920 Noreg Akershus Sørum [15]
Kaare Syltevik 1921 Noreg Akershus Ullensaker XU[15]
Lorentz Myrvold 1922 Noreg Akershus Ullensaker Grenselos[15]
Kåre Andersen 1921 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Ingrid Berrefjord 1920 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Olav Dahl 1922 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Kari Fladby 1927 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Marie Laache 1920 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Asbjørn Lund 1923 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Leif Otto Myrvold 1924 Noreg Akershus Ullensaker Milorg[15]
Alf Monrad Knudsen 1923 Noreg Akershus Vestby Tysk fangenskap[15]
Armand Haugsand 1922 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Kjell Steinsholt 1929 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Sigurd Eldegard 1918 Noreg Akershus Ås Feltoget 1940[15]
Bjørn Finstad 1925 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Leif Robert Hansen 1923 Noreg Akershus Ås Polititroppene[15]
Lars Strand 1924 Noreg Akershus Ås Kurer[15]
Randi Krogh 1922 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Ole Jerven 1923 Noreg Akershus Ås Flyktningelos, norske styrkene i Sverige[15]
Thorvald Fredrik Sverdrup 1922 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Bjørn Anders Andresen 1925 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Walther Lier 1925 Noreg Akershus Ås Milorg[15]
Håkon Taralrud 1926 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Tor Gustav Taraldrud Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16]
John Staff 1922 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Kåre Nordal 1923 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Håkon Johnsrud Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Reidar Steen 1921 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Aslaug Sveinsson 1925 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Anna Clementz 1926 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Gerd Aarsby 1925 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Anders Baakind 1926 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Olav Gundersen 1918 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Inger Harstad 1922 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Marit Berg Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Erling Alm 1926 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Finn Røise Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Dagny Hallingstad 1923 Noreg Oppland Østre Toten Milorg[16][17]
Gunnar Simonsen 1919 Noreg Oppland Østre Toten Etteretning[17]
Olav Bratlien 1923 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Ulf Sunde Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Arne Kristiansen 1925 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Olav Nysethbakken 1918 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Arvid Skartsæterhagen Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Leif Brustuen 1918 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Emilie Lundbye (f. Øfstaas) 1928 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[16][17]
Paul Gulbrandsen 1920 Noreg Oppland Vestre Toten Polititroppane[16][17]
Sverre Evensen Noreg Oppland Vestre Toten Polititroppane[16]
Leif Ligodt 1919 Noreg Oppland Vestre Toten Milorg[16][17]
Betzy Rønningen (f. Rønningen) 1928 Noreg Oppland Vestre Toten Milorg[16][17]
Peder Strand 1918 Noreg Oppland Vestre Toten Motstandsrørsla[17]
Harry Storskogen 1923 Noreg Oppland Vestre Toten Osvald-gruppa[17]
Sverre Bratlien Noreg Oppland Gjøvik [16]
Else Aud Egge 1922 Noreg Oppland Gjøvik [16][17]
Øivind Fjeld Noreg Oppland Gjøvik Motstadnsrørsla[16][17]
Reidun Synnøve Larsen 1923 Noreg Oppland Gjøvik Lotte[16][17]
Fridjof Nilsen 1924 Noreg Oppland Gjøvik Motstandsrørsla[16]
Odd Sataslaatten 1926 Noreg Oppland Gjøvik [16][17]
Lars Fredrik Torkehagen 1926 Noreg Oppland Gjøvik [16][17]
Willy Røed 1921 Noreg Oppland Gjøvik Milorg[17]
Synnøve Karlsen 1922 Noreg Oppland Søndre Land Sivil motstand[16][17]
Olav T. Rybakken 1920 Noreg Oppland Øyer Milorg[17]
Gudbrand Skjønsberg 1925 Noreg Oppland Øyer Milorg[17]
Inge Kjell Elvestad 1924 Noreg Oppland Øyer Milorg[17]
Ingebjørg Hjelmstad 1916 Noreg Oppland Øyer Foley-gruppa[17]
Halvor Strangstad 1928 Noreg Oppland Øyer Milorg[17]
Bjarne Tjernsli 1921 Noreg Oppland Øyer Milorg[17]
Paul Granskogen 1929 Noreg Oppland Øyer Sivil motstand[17]
Marie Kjelstad (f. Midthus) Noreg Oppland Øyer [18]
Wilhelm Molberg Nilsen 1915 Noreg Oppland Lillehammer Milorg, distriktsjef[17]
Kristian Fougner Syverud 1925 Noreg Oppland Lillehammer Milorg[17]
Kristian Eriksen 1920 Noreg Oppland Lillehammer Sivil innsats[17]
Sverre Bratlien 1927 Noreg Oppland Lillehammer Milorg[17]
Synnøve Aase Molberg Nilsen 1921 Noreg Oppland Lillehammer Milorg[17]
Torleif Forseth Noreg Oppland Gausdal [17]
Inger Hole 1928 Noreg Oppland Dovre Kurer[17]
Knut Bjørseth 1917 Noreg Oppland Dovre Deltok i kamphandlingar[17]
Tor Sæthersmoen 1923 Noreg Oppland Nord-Fron Motstandsarbeid[17]
Thor Hofsbro 1925 Noreg Oppland Gran [17]
Leif Hagen 1923 Noreg Oppland Gran [17]
Signe Raassum Noreg Oppland Lunner [17]
Ole Andreas Lillemoen Noreg Oppland Lunner [17]
Svein Langesund Noreg Oppland Lunner [17]
Åge Hovengen Noreg Oppland Vestre Slidre [18]
Ingar Hovrud Noreg Oppland Etnedal [18]
Rolf Tidemandsen Noreg Oppland Etnedal [18]
Leif Øvrum Noreg Nord-Trøndelag Levanger Felttoget 1940 og flyktningelos[19]
Liv Holberg Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp motstandsrøsla[19]
Rolf Paulsen Noreg Nord-Trøndelag Levanger Illegalt arbeid, tysk fangenskap[19]
Asbjørn Solvold Noreg Nord-Trøndelag Levanger Motstandsrørsla, tysk fangenskap[19]
Egil Sørmo Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp naudlanda britiske flygarar[19]
Odd Austad Noreg Nord-Trøndelag Levanger Illegal radioa, hjalp fangar på Falstad[19]
Jostein By Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Tore Dalen Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Arnold Dalen Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Angel Daling Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Anders Gustad Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Einar Ronglan Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Haldis Skjervø Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Oddvar Svee Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Asbjørn Eklo Noreg Nord-Trøndelag Levanger Hjalp fangar på Falstad[19]
Gunnar Storhaug Noreg Nord-Trøndelag Verdal Hindra tysk framrykking[19]
Ellen Louise Forberg Noreg Nord-Trøndelag Verdal Motstandsrørsla[19]
Leif Oddmund Stensmo Noreg Nord-Trøndelag Verdal Motstandsrørsla, grenselos[19]
Olga Vangstad Noreg Nord-Trøndelag Verdal Hjalp russiske fanger[19]
Jarle Opøien Noreg Nord-Trøndelag Verdal Polititroppane[19]
Ivar Kjesbu Noreg Nord-Trøndelag Verdal Flyktningelos[19]
Kåre Falkvoll Noreg Nord-Trøndelag Verran Krigsseiler[19]
Jarl Vågen Noreg Nord-Trøndelag Verran Motstandsrørsla, tysk fangenskap[19]
Toralf Trana Noreg Nord-Trøndelag Namsos Soldat, tysk fangenskap[19]
Olav Bernhard Olsen Noreg Nord-Trøndelag Namsos Motstandsarbeid, flyktet til Sverige[19]
Steiner Kvalø Noreg Nord-Trøndelag Vikna Hjalp motstandsrøsla[19]
Jon Smines Noreg Nord-Trøndelag Nærøy Polititroppane[19]
Arthur Tessem Noreg Nord-Trøndelag Steinkjer Felttoget 1940[19]
Leif Baumann Noreg Vestfold Sandefjord Krigsseiler[20]
Olav Sverre Lunde 1920 Noreg Vestfold Holmestrand [21]
Erling Bekkeseth 1925 Noreg Vestfold Holmestrand [21]
Leif Kruse 1925 Noreg Vestfold Holmestrand [21]
Ragnvald Teien 1924 Noreg Vestfold Horten [21]
Eivind Funnemark 1925 Noreg Vestfold Larvik [21]
Helge Viktor Andersen 1921 Noreg Vestfold Larvik [21]
Ingvald Wahl 1919 Noreg Vestfold Larvik [21]
Trygve Laheim 1921 Noreg Vestfold Larvik [21]
Jacob Rauan 1915 Noreg Vestfold Larvik [21]
Thorleif Hansen 1922 Noreg Vestfold Larvik [21]
Jan Thomas Høeg 1923 Noreg Vestfold Larvik [21]
Finn Hagen 1923 Noreg Vestfold Larvik [21]
Gunnar Foldvik 1928 Noreg Vestfold Larvik [21]
Thor Andreas Meidel Larsen 1923 Noreg Vestfold Larvik [21]
Gudrun Therese Kjølnes 1929 Noreg Vestfold Larvik [21]
Odd Steinsholt 1921 Noreg Vestfold Larvik [21]
Leif Steinsholt 1923 Noreg Vestfold Larvik [21]
Egil Roar Lunde 1922 Noreg Vestfold Larvik [21]
Synnøve Thvedt Fønhus 1918 Noreg Vestfold Larvik [21]
Jens Eidsten 1927 Noreg Vestfold Larvik [21]
Torger Bakkene 1921 Noreg Vestfold Larvik [21]
Kaare Olsen 1923 Noreg Vestfold Larvik [21]
Liv Kathe Tvedten 1930 Noreg Vestfold Larvik [21]
Baard Helle 1925 Noreg Vestfold Larvik [21]
Ole Edvard Holm 1918 Noreg Vestfold Larvik [21]
Åse Marie Østby 1920 Noreg Vestfold Larvik [21]
Karl Wilhelm Kristoffersen 1926 Noreg Vestfold Larvik [21]
Erling Tenvik 1925 Noreg Vestfold Larvik [21]
Roy Johansen 1927 Noreg Vestfold Larvik [21]
Einar Willy Eriksen 1922 Noreg Vestfold Larvik [21]
Kristoffer Dannevig 1918 Noreg Vestfold Nøtterøy [21]
Knut Evensen 1923 Noreg Vestfold Nøtterøy [21]
Håkon Heum 1922 Noreg Vestfold Nøtterøy [21]
Finn Wittersø 1921 Noreg Vestfold Nøtterøy [21]
Harald Wergeland 1915 Noreg Vestfold Re [21]
Aksel Remøe 1918 Noreg Vestfold Sandefjord [21]
Olav Kapstad 1922 Noreg Vestfold Sandefjord [21]
Thor Tranøy 1923 Noreg Vestfold Sandefjord [21]
Paul Carlsen Noreg Vestfold Sandefjord [21]
Edvard Trevland 1917 Noreg Vestfold Sandefjord [21]
Jan Henriksen 1922 Noreg Vestfold Tjøme [21]
Lars Henrik Torgersen 1923 Noreg Vestfold Tjøme [21]
Tore Austad 1932 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Kjell Austad 1931 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Gunnar Horgen 1920 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Karin Austad 1931 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Erik Henningsen 1924 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Rolf Johansen 1925 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Arne Evensen Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Arne Arnason 1923 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Andreas Bernhard Brekke 1925 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Herman Berthelsen Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Ivar Jacobsen 1926 Noreg Vestfold Tønsberg [21]
Odvar Saanum Noreg Vest-Agder Mandal [22]
Klaus Winther Grøsfjeld Noreg Vest-Agder Mandal [22]
Håkon Karlsen Noreg Vest-Agder Mandal [22]
Åge Skjærstad Noreg Vest-Agder Mandal [22]
Hans Rummelhoff Møller Noreg Vest-Agder Mandal [22]
Mary Elinor Johansen Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Kurt Kløgetvedt Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Søren Brandsnes Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Kåre Heistein Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Jens Ulrik Ravn-Nielsen Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Bjarte Svendsen Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Lasse Laudal Noreg Vest-Agder Kristiansand [22]
Ole Jensen Noreg Vest-Agder Farsund [22]
Olav Arne Grytting Noreg Vest-Agder Farsund [22]
Rolf Smith Sunde Noreg Vest-Agder Flekkefjord [22]
Signe Louise Jakobsen Noreg Vest-Agder Flekkefjord [22]
Nils Petter Olsen Noreg Vest-Agder Søgne [22]
Anker Edvard Borøy Noreg Vest-Agder Søgne [22]
Anne Maria Vegge Noreg Vest-Agder Lyngdal [22]
Alf Knudsen Noreg Aust-Agder Lillesand [22]
Dagfinn Stoveland Noreg Aust-Agder Lillesand [22]
Kaare Dyvik Noreg Aust-Agder Grimstad [22]
Arnold Bjørkholt Noreg Aust-Agder Arendal [22]
Leif Engebretsen Noreg Aust-Agder Arendal [22]
Monrad August Mosberg Noreg Aust-Agder Tvedestrand [22]
Frits Køhn Noreg Østfold Halden Grenselos[23][24]
Finn Boger 1924 Noreg Østfold Spydeberg Milorg[23]
Ottar Brødholt 1916 Noreg Østfold Tomter Milorg - etterretningssjef gruppe 111.1.2[23]
Thoralf Thorvaldsen 1920 Noreg Østfold Råde Milorg[23]
Anton Sandaker Noreg Østfold Råde Milorg[23]
Kåre Båserud Noreg Østfold Råde Aktiv i «Kihl-laget»[23]
Asbjørn Elvestad Noreg Østfold Råde Milorg[23]
Trygve Orderud 1926 Noreg Østfold Trøgstad Grenselos - flykninger og våpen[23]
Hans Jakob Skjenneberg 1923 Noreg Østfold Trøgstad Milorg[23]
Jenny Heiberg 1926 Noreg Østfold Moss Raudekrossen[23]
Trygve Andreassen 1924 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Hans Olav Arnesen Noreg Østfold Moss Raudekrossen[23]
Knut Lauritz Bang Noreg Østfold Moss Milorg - ordonnans & jeger[23]
Birger Jensen Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Thor Winther Halvorsen Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Erik Brynhildsrud 1922 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Anne-Marie Næsje 1925 Noreg Østfold Moss Sanitetshjelper[23]
Kjell Heyerdal Næsje 1923 Noreg Østfold Moss Førstehjelper, leirsjef[23]
Thor H. Heyerdal Næsje 1926 Noreg Østfold Moss Førstehjelper[23]
Kirsti Kolsrud 1928 Noreg Østfold Moss Stabsmedarbeider Jeløy[23]
Erling Ree-Pedersen 1922 Noreg Østfold Moss Milorg og ansvarleg utgjevar og redaktør for «Norges demring»[23]
Leif Øistein Ekeland 1922 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Egil Arne Henriksen 1925 Noreg Østfold Moss Milorg - sanitet[23]
Truls Holmsen 1922 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Georg Krefting 1923 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Alf Martin Madsen 1921 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Just Birger Næss 1925 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Leif Andreas Olsen 1926 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Harry Ansgard Syvertsen 1925 Noreg Østfold Moss Milorg[23]
Josef Vallner 1924 Noreg Østfold Moss Ordonnans/jeger[23]
Ole-Kristian Aas-Hanssen 1922 Noreg Østfold Moss Ordonnans/jeger[23]
Marit Aase Hallgren 1925 Noreg Østfold Moss Førstehjelper[23]
Gerd Brynildsen 1923 Noreg Østfold Moss Lotte, tok imot de hvite bussene i Sverige[23]
Evelyn Mikalsen 1927 Noreg Østfold Moss Lotte, tok imot de hvite bussene i Sverige[23]
Bjørg Vikse 1925 Noreg Østfold Førstehjelper[23]
Arnt Svartedal Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Wilhelm Johansen Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Arne Johansen Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Leif Bogen Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Hans Mørk Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Paul Bakkerud Noreg Østfold Skiptvet Milorg - sanitet[23]
Kjell Narvestad Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Hans Martin Skjelle Noreg Østfold Skiptvet Milorg - jeger[23]
Magnhild Petra Bråthen (f. Femtegjeld) 1924 Noreg Østfold Våler Offer for represalier, krigsfange.[23]
Sverre Oddvar Offerdal 1923 Noreg Østfold Våler Sjåfør, fraktet våpen. Krigsfange.[23]
Olaf Holmen 1921 Noreg Østfold Våler Hjemmefronten[23]
Lars Aker 1920 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg[23]
Gerd Ragni Bergersen 1930 Noreg Østfold Fredrikstad Grenselos - flykninger og våpen[23]
Lilly Elisabeth Edvardsen 1925 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg - sanitet[23]
Per Aleksander Henriksen 1922 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg[23]
Karl Jens Hermansen 1925 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg - ordonnans og etterretningsvakt[23]
Odd Josefsen 1931 Noreg Østfold Fredrikstad Flyktninglos[23]
Knut Martinsen 1922 Noreg Østfold Fredrikstad Konsentrasjonsleirfange.[23]
Johan Mikkelsen 1920 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg - politigruppa[23]
Kjell Moen 1929 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg - grenselos.[23]
Ove Kristian Olsen 1915 Noreg Østfold Fredrikstad Milorg - troppssjef.[23]
Karsten Sigmund Pettersen 1925 Noreg Østfold Fredrikstad Den illegale presse. Konsentrasjonsleirfange.[23]
Thorbjørn Hetty 1927 Noreg Østfold Rygge Raudekrossen Hjelpekorps og Det Sivile Luftvern[23]
Astrid Lier (g. Eide) Noreg Østfold Rygge Raudekrossen Hjelpekorps og Det Sivile Luftvern[23]
Peter Reinert Guren Noreg Østfold Rygge Milorg[23]
Åge Hermansen Noreg Østfold Rygge Milorg[23]
Henny Othilie (Lillemor) Müller Noreg Østfold Rygge Polititroppane.[23]
Arne Ragnar Grimsrud Noreg Østfold Rakkestad Etterretningstenesta[23]
Ragnar Haglund 1924 Noreg Østfold Sarpsborg Krigsinnsats i Finnmark[23]
Aage Brevik 1924 Noreg Østfold Sarpsborg Illegalt arbeid, satt i tysk fangenskap[23]
Bjørge Olsen 1921 Noreg Østfold Sarpsborg Milorg[23]
Willy Hagren 1923 Noreg Østfold Sarpsborg Milorg[23]
Hans Karlsøen 1922 Noreg Østfold Sarpsborg Milorg[23]
Øivind Bergby 1919 Noreg Østfold Sarpsborg Milorg[23]
Kåre Braadland 1925 Noreg Østfold Sarpsborg Milorg[23]
Trygve Hansen Noreg / USA Marinen[25][26]
Kristine Skogen (f. Røyrvik) Noreg Telemark Porsgrunn Internert på Framnes Ungdomsskule[7]
Andreas Breiland Noreg Telemark Fyresdal [27]
Gunnar Sandvik Noreg Telemark Fyresdal [27]
Signe Sjølyst Noreg Telemark Fyresdal [27]
Leif Sjølyst Noreg Telemark Fyresdal [27]
Torstein Axelsen Noreg Telemark Kragerø [27]
Anders Ellingsvik Noreg Telemark Kragerø [27]
Rolf Gruner-Hegge Noreg Telemark Kragerø [27]
Mads Jørgen Olsen Noreg Telemark Kragerø [27]
Torgny Skarvang Noreg Telemark Kragerø [27]
Ivar Skarvang Noreg Telemark Kragerø [27]
Olaf Gunhart Solum Noreg Telemark Kragerø [27]
Erling Storemyr Noreg Telemark Kragerø [27]
Olav Støle Noreg Telemark Kragerø [27]
Olaf Bjerva Noreg Telemark Nome [27]
Diderik Cappelen Noreg Telemark Nome [27]
Olav A. Dalen Noreg Telemark Nome [27]
Jan Henriksen Noreg Telemark Nome [27]
Thoralf Lommerud Noreg Telemark Nome [27]
Halvor Lommerud Noreg Telemark Nome [27]
Marit Moen Noreg Telemark Nome [27]
Finn Reistad Noreg Telemark Nome [27]
Johannes Settendal Noreg Telemark Nome [27]
Arvid Hovde Noreg Telemark Notodden [27]
Karl Reidar Bering Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Olav A Dalen Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Astrid Helene Wikdal Ekman Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Einar Krogstad Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Erling Bjørn Pedersen Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Kaare Robertsen Noreg Telemark Porsgrunn [27]
Olaf Bjerva Noreg Telemark Skien [27]
Søren Hegna Noreg Telemark Skien [27]
Gunvor Hungnes Noreg Telemark Skien [27]
Wrål Tovslid Noreg Telemark Skien [27]
Willy Berg Noreg Telemark Tinn [27]
Nils O. Bjørtuft Noreg Telemark Tinn [27]
Åmund Bøylestad Noreg Telemark Tinn [27]
Geir Toreid Sandbu Noreg Telemark Tinn [27]
Halvor Skogen Noreg Telemark Tinn [27]
Olav Øyaland Noreg Telemark Tinn [27]
Helge Lien 1926 Noreg Rogaland Bjerkreim Kystartilleriet[28]
Ole Andreas Bøckmann Hovland 1922 Noreg Rogaland Eigersund XU[28]
Nils Konowsen Skadberg 1919 Noreg Rogaland Eigersund Oscarsborg 9. april 1940[28]
Thor Leidland 1926 Noreg Rogaland Eigersund XU[28]
Arthur Arnesen 1927 Noreg Rogaland Eigersund XU[28]
Karsten Vaule 1929 Noreg Rogaland Gjesdal Hjalp agenter knyt til SIS. Fange på Grini[28]
Edvard Martin Nesheim 1926 Noreg Rogaland Haugesund Illegal radioverksem. Fange på Grini.[28]
Magne Kristoffer Tuner 1924 Noreg Rogaland Haugesund Motstandsarbeid[28]
Bjørg Vikse 1925 Noreg Rogaland Haugesund Sivilt motstandsarbeid[28]
Sigrid Steensnes 1918 Noreg Rogaland Haugesund Sivilt motstandsarbeid[28]
Leif Hansen 1920 Noreg Rogaland Milorg[28]
Godtfred Lode 1921 Noreg Rogaland Sivilt motstandsarbeid[28]
Oddvar Johan Lundberg 1921 Noreg Rogaland Karmøy Milorg og Sivilforsvaret[28]
Kolbein M. Kolstø 1922 Noreg Rogaland Karmøy Heimestyrkane[28]
Anders Ingard Naley 1920 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
Helge Andreas Haaland 1926 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
Edvard Beier Wiksnes 1926 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
Olaf Hilmar Danielsen 1921 Noreg Rogaland Karmøy Motstandsarbeid[28]
Bernard Arthur Avløp 1919 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
Åge William Berge 1921 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
Leif Katle 1923 Noreg Rogaland Karmøy Motstandsarbeid[28]
Sigurd Størkersen 1924 Noreg Rogaland Karmøy Milorg[28]
Einar Magnus Dyrland 1920 Noreg Rogaland Karmøy Krigsseilar[28]
John Thorvald Olafsrud 1921 Noreg Rogaland Klepp Heimestyrkane[28]
Sverre Sølversen 1922 Noreg Rogaland Randaberg Deltok under invasjonen i Normandie[28]
Sven Soma 1912 Noreg Rogaland Sandnes Den norske brigade[28]
Thor Rønneberg 1922 Noreg Rogaland Sandnes Felttoget 1940[28]
Charles Olsen 1928 Noreg Rogaland Sandnes Kurer for Saborg[28]
Jens Stene 1927 Noreg Rogaland Sandnes Sivil hjelo til Linge-gruppa Vestige IV[28]
Ragnar Aase 1918 Noreg Rogaland Sandnes Felttoget 1940[28]
Karl Ingvar Stav 1921 Noreg Rogaland Sandnes Krigsseilar[28]
Jan Magnus Monsen 1921 Noreg Rogaland Sandnes Student som vart sendt til Buchenwald[28]
Nils Trygve Abrahamsen 1927 Noreg Rogaland Sandnes Operasjon Carhampton[28]
Kåre Torvanger 1925 Noreg Rogaland Sandnes Milorg[28]
Mieszyslaw Teodor Krakowski 1922 Noreg Rogaland Sandnes Motstandsstyrkane i England. Tysk fangenskap[28]
Kåre Reiersen 1925 Noreg Rogaland Sandnes Kurer. Fange på Grini og tvangsarbeid på Bardufoss.[28]
Ansgar Kristian Stigen 1916 Noreg Rogaland Sandnes Felttoget 1940 og telegrafist og skyttar i 330 skvadronen[28]
Arne Remseth 1920 Noreg Rogaland Sauda Motstandsarbeid og krisseilar[28]
Asbjørn Fjeld 1920 Noreg Rogaland Sola Linge-soldat[28]
Andreas Joa Sømme 1922 Noreg Rogaland Sola Krigsseilar - Handelsflåten og på MTB[28]
Ingeborg Svoldal Aanensen 1935 Noreg Rogaland Sola Smugla mat til russiske krigsfangar på Karmøy[28]
Bernt Andersen 1925 Noreg Rogaland Stavanger Polititroppane[28]
Thor Kluge 1926 Noreg Rogaland Stavanger Milorg. Arrestert og torturert[28]
Ada Sigrid Andreassen 1921 Noreg Rogaland Stavanger Distrubusjon av aviser og propaganda[28]
Carl Ingolf Wathne 1924 Noreg Rogaland Stavanger Milorg. Distribusjon av illegale aviser.[28]
Sverre Johan Haga 1921 Noreg Rogaland Stavanger Krigsseilar[28]
Johan Nikolai Stoksund 1913 Noreg Rogaland Stavanger Krigsseilar[28]
Olav Vaaga 1919 Noreg Rogaland Stavanger Krigsseilar[28]
Jettfred Hermansen 1920 Noreg Rogaland Stavanger Stein-organisasjonen. Tysk fangenskap[28]
Nelly N. Langholm 1924 Noreg Rogaland Stavanger Fange på Grini og Ravensbruck[28]
Roald Topdahl 1922 Noreg Rogaland Stavanger Fange på Grini og Sachsenhausen.[28]
John Bjerkestrand 1921 Noreg Rogaland Stavanger Fange på Grini[28]
Bjarne Lyse 1927 Noreg Rogaland Stavanger Reparerte radioar for Milorg. Tysk fangenskap.[28]
Liv Solveig Haavaag 1917 Noreg Rogaland Stavanger Illegal radioverksemd og distrubusjon av nyhende[28]
Synnøve Øglænd 1924 Noreg Rogaland Stavanger Tok i mot norske fangar frå konsentrasjonleirane[28]
Olaug Ekeland 1923 Noreg Rogaland Stavanger Sivilt motstandsarbeid[28]
Per Ekeland 1922 Noreg Rogaland Stavanger Sivilt motstandsarbeid. Fangenskap[28]
Sigurd Aartun 1931 Noreg Rogaland Stavanger Sivilt motstandsarbeid[28]
Per Våland 1922 Noreg Rogaland Stavanger Heimestyrkane. Illegalt pressearbeid. Fange på Grini[28]
Odd Tom Johnsen Noreg Rogaland Stavanger [29]
Karl Aanestad Noreg Rogaland Time [29]
Rolf Balke Noreg Rogaland Time [29]
George Parsons Storbritannia [30]
John Humphreys Storbritannia [30]
Victor Chanter Storbritannia [30]
George Hockney Storbritannia HMS Auckland i 1940[30]
Oddny Amundsen 1921 Noreg Hedmark Trysil [31]
Lilly Lindfoss Bengtsson 1927 Noreg Hedmark Trysil Kontakt for Milorg[31]
Odd Hemstad 1918 Noreg Hedmark Trysil Milorg[31]
Jon Jensstad 1924 Noreg Hedmark Trysil Sivil motstand, polititroppane[31]
Ingeborg Akre Kveen 1921 Noreg Hedmark Trysil Sanitet[31]
Ove Egil Liberg 1925 Noreg Hedmark Trysil Sivil motstand, Milorg[31]
Arvid Nyberg 1928 Noreg Hedmark Trysil Kurer[31]
Lars Tøraasen 1920 Noreg Hedmark Trysil Milorg[31]
Åge Vestli 1923 Noreg Hedmark Trysil Arbeidsstyrkane Grøndalen 1940[31]
Rolf Bakke Noreg Hedmark Trysil [31]
Martin Nordby Noreg Hedmark Trysil [31]
Berthe Marie Norum Noreg Hedmark Trysil [31]
Gunnar Hemstad Noreg Hedmark Trysil [31]
Roar Cae 1925 Noreg Hedmark Ringsaker [31]
Bjarne Fredhjem 1923 Noreg Hedmark Ringsaker Heimestyrkane[31]
Lidvard Kronen 1918 Noreg Hedmark Elverum Krigsdeltaking[31]
Arne Hjort Sørensen 1920 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Jørgen Besseby 1917 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Odd Jordet 1921 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Hans Storm Martinsen 1921 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Vidar Hanstad 1925 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Håvard Jordet 1919 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Håvard Jordet 1922 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Juline Eldbjørg Løvlund 1921 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Alf Oddvar Olsen 1925 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Ingrid Oddveig Sletten 1925 Noreg Hedmark Elverum [31]
Sverre Sletten 1922 Noreg Hedmark Elverum [31]
Magnar Thor Nermoen 1927 Noreg Hedmark Elverum Offiser[31]
Ida Østerhaug 1919 Noreg Hedmark Elverum [31]
Per Kjell Borg 1922 Noreg Hedmark Elverum Milorg[31]
Jacob Langli Noreg Hedmark Elverum [31]
Arnfinn Torbjørn Steiro Noreg Hedmark Elverum [31]
Gerd Kjendlie (f. Haugaasen) 1923 Noreg Hedmark Hamar Det sivile luftvern[31]
Gunnar Haugaasen 1927 Noreg Hedmark Hamar Det sivile luftvern[31]
Steen French Johansen 1924 Noreg Hedmark Hamar Motstandsrørsla[31]
Odd Skøien 1919 Noreg Hedmark Hamar Motstandsrørsla[31]
Einar Gandrud 1923 Noreg Hedmark Hamar Polititroppane[31]
Kolbjørn Odd Eide 1921 Noreg Hedmark Hamar Illegal presse, redaktør (Baunen)[31]
Gunvald Anders Fredheim 1927 Noreg Hedmark Hamar Polititroppane[31]
Theodor Abrahamsen 1919 Noreg Hedmark Hamar Motstandsarbeid. Fangenskap 1943-1945[31]
Kåre Sjøli 1922 Noreg Hedmark Stange Kurer[31]
Brede Moe 1926 Noreg Hedmark Stange Milorg[31]
Mildrid Elverhøi 1921 Noreg Hedmark Stange Sjukepleier i Narvik[31]
Bjarne Lien 1922 Noreg Hedmark Stange Skulte våpen og bygde bunker i skogen[31]
Ottar Nordbu 1922 Noreg Hedmark Sør-Odal Milorg[31]
Sigrid Moss 1925 Noreg Hedmark Sør-Odal Sivil innsats[31]
Rolf Erik Christoffersen Noreg/USA Hedmark Sør-Odal Krigsseiler[31]
Amund Bjørnæseth 1930 Noreg Hedmark Åsnes Hjalp motstandsmenn i tryggleik[31]
Trond Inge Fjordwigen Noreg Hedmark Åsnes Milorg[31]
John Erling Tollefsbøl 1926 Noreg Hedmark Eidskog Milorg[31]
Anne Kvesetberget 1924 Noreg Hedmark Eidskog Flyktningelos[31]
Odd Amundsen 1923 Noreg Hedmark Eidskog Milorg[31]
Jon Høgåsen 1928 Noreg Hedmark Eidskog Milorg[31]
Hans Melgård 1923 Noreg Hedmark Eidskog Frakta tungtvatn og flytkningelos[31]
Hans Halvorsen 1925 Noreg Hedmark Eidskog Avvæpning av tyske tropper[31]
Kristian Vestgården 1926 Noreg Hedmark Eidskog Polititroppane[31]
Helge Lien 1921 Noreg Hedmark Stor-Elvdal Polititroppane[31]
Per Brænd 1921 Noreg Hedmark Stor-Elvdal Milorg[31]
Kjell Sønmør 1922 Noreg Hedmark Tolga Milorg[31]
Dagfinn Magne Stai Noreg/Canada Navigatør i flyvåpenet[32]
Otton Zygmunt Hulacki Polen [33]
Fritjof Haug 1927 Noreg Finnmark Alta Alta bataljonen ved Narvik 1940[34]
Ingvald Heitmann 1917 Noreg Finnmark Alta Alta bataljonen ved Narvik 1940[34]
Kåre Kristiansen 1923 Noreg Finnmark Alta Krigsseiler[34]
John Andreas Andersen 1924 Noreg Finnmark Alta Hjalp russiske fanger, tysk fangenskap[34]
Hugo Lauritz Andreas Karlsen Noreg Finnmark Sør-Varanger [35]
Alf Bernhard Kjølås Noreg Finnmark Sør-Varanger [35]
Rasmus Utsi 1925 Noreg Finnmark Porsanger Hjelp til krigsfanger og folk som flykta frå tvangsevakueringa[36]


Referanser

  1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 1,18 1,19 1,20 Deler ut minnemedalje til lokalsamfunn. NRK Troms.
  2. 2,0 2,1 2,2 Får regjeringens minnemedalje. Sør-Varanger Avis.
  3. 3,00 3,01 3,02 3,03 3,04 3,05 3,06 3,07 3,08 3,09 3,10 3,11 3,12 3,13 3,14 3,15 3,16 3,17 3,18 3,19 3,20 3,21 3,22 3,23 3,24 3,25 3,26 3,27 3,28 3,29 3,30 3,31 3,32 3,33 3,34 3,35 3,36 3,37 3,38 3,39 3,40 3,41 3,42 3,43 3,44 3,45 3,46 3,47 3,48 3,49 3,50 3,51 3,52 3,53 3,54 3,55 3,56 3,57 3,58 3,59 3,60 3,61 3,62 Fylkesmannen i Nordland (17.06.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Nordland» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  4. 4,00 4,01 4,02 4,03 4,04 4,05 4,06 4,07 4,08 4,09 4,10 4,11 4,12 4,13 4,14 4,15 4,16 4,17 4,18 4,19 4,20 4,21 4,22 4,23 4,24 4,25 4,26 4,27 4,28 4,29 4,30 4,31 4,32 4,33 4,34 4,35 4,36 4,37 4,38 4,39 4,40 4,41 4,42 4,43 4,44 4,45 4,46 4,47 4,48 4,49 4,50 4,51 4,52 4,53 4,54 4,55 4,56 4,57 4,58 4,59 4,60 4,61 4,62 Disse krigsheltene får minnemedalje. NRK Nordland.
  5. Fleire medaljar til krigs- seglaren Sigurd Gjøsæter. Bømlo-nytt.
  6. 6,0 6,1 6,2 6,3 Vart takka for innsatsen under krigen. Stordnytt.
  7. 7,00 7,01 7,02 7,03 7,04 7,05 7,06 7,07 7,08 7,09 7,10 7,11 7,12 7,13 7,14 7,15 7,16 7,17 7,18 7,19 7,20 7,21 7,22 7,23 7,24 7,25 7,26 7,27 7,28 7,29 7,30 7,31 7,32 7,33 7,34 7,35 7,36 7,37 7,38 7,39 7,40 7,41 7,42 7,43 7,44 7,45 7,46 7,47 7,48 7,49 7,50 7,51 7,52 7,53 7,54 7,55 7,56 7,57 7,58 7,59 7,60 7,61 7,62 7,63 7,64 7,65 7,66 7,67 7,68 7,69 7,70 7,71 7,72 7,73 7,74 7,75 7,76 7,77 7,78 7,79 7,80 7,81 7,82 7,83 7,84 7,85 7,86 7,87 7,88 7,89 7,90 7,91 7,92 7,93 7,94 Trude I. Torgersen (15.12.15): «Personer som har mottatt regjeringens minnemedalje pr 151215» – Brev frå Fylkesmannen i Hordaland til Forsvarsdepartementet. </li>
  8. Her får Per (100) endeleg minnemedalje frå regjeringa. Sunnhordland.
  9. Sigmund Mongstad Hope (20.11.16): «Intervju av Leif Johan Nilsen» – Upublisert notat. </li>
  10. 10,00 10,01 10,02 10,03 10,04 10,05 10,06 10,07 10,08 10,09 10,10 10,11 10,12 10,13 10,14 10,15 10,16 10,17 10,18 10,19 10,20 10,21 10,22 10,23 10,24 10,25 10,26 10,27 10,28 10,29 10,30 10,31 Delte ut regjeringens minnemedalje 1939-1945. Bergen kommune.
  11. Nora (103) hedret for krigsinnsats. NRK Møre og Romsdal.
  12. 12,00 12,01 12,02 12,03 12,04 12,05 12,06 12,07 12,08 12,09 12,10 12,11 12,12 12,13 12,14 12,15 12,16 12,17 Fylkesmannen i Møre og Romsdal (31.07.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Møre og Romsdal» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  13. 13,0 13,1 Minnemedalje til Rønneberg og Ulstein. Ålesund kommune.
  14. 14,00 14,01 14,02 14,03 14,04 14,05 14,06 14,07 14,08 14,09 14,10 14,11 14,12 14,13 14,14 14,15 14,16 14,17 14,18 14,19 14,20 14,21 14,22 14,23 14,24 14,25 14,26 14,27 14,28 14,29 14,30 14,31 14,32 14,33 14,34 14,35 14,36 14,37 14,38 14,39 14,40 14,41 14,42 14,43 14,44 14,45 14,46 14,47 14,48 14,49 14,50 14,51 14,52 14,53 14,54 14,55 14,56 14,57 14,58 14,59 14,60 14,61 14,62 14,63 14,64 14,65 14,66 14,67 14,68 14,69 14,70 14,71 14,72 14,73 14,74 14,75 14,76 14,77 14,78 14,79 14,80 14,81 14,82 14,83 14,84 14,85 14,86 14,87 14,88 14,89 14,90 14,91 14,92 14,93 14,94 14,95 14,96 14,97 14,98 14,99 Fylkesmannen i Oslo og Viken (13.06.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Buskerud» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  15. 15,000 15,001 15,002 15,003 15,004 15,005 15,006 15,007 15,008 15,009 15,010 15,011 15,012 15,013 15,014 15,015 15,016 15,017 15,018 15,019 15,020 15,021 15,022 15,023 15,024 15,025 15,026 15,027 15,028 15,029 15,030 15,031 15,032 15,033 15,034 15,035 15,036 15,037 15,038 15,039 15,040 15,041 15,042 15,043 15,044 15,045 15,046 15,047 15,048 15,049 15,050 15,051 15,052 15,053 15,054 15,055 15,056 15,057 15,058 15,059 15,060 15,061 15,062 15,063 15,064 15,065 15,066 15,067 15,068 15,069 15,070 15,071 15,072 15,073 15,074 15,075 15,076 15,077 15,078 15,079 15,080 15,081 15,082 15,083 15,084 15,085 15,086 15,087 15,088 15,089 15,090 15,091 15,092 15,093 15,094 15,095 15,096 15,097 15,098 15,099 15,100 15,101 15,102 15,103 15,104 15,105 15,106 15,107 15,108 15,109 15,110 15,111 15,112 15,113 15,114 15,115 15,116 15,117 15,118 15,119 15,120 15,121 15,122 15,123 15,124 15,125 15,126 15,127 15,128 15,129 15,130 15,131 15,132 15,133 15,134 15,135 15,136 15,137 15,138 15,139 15,140 15,141 15,142 15,143 15,144 Fylkesmannen i Oslo og Viken (13.06.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Oslo og Akershus» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  16. 16,00 16,01 16,02 16,03 16,04 16,05 16,06 16,07 16,08 16,09 16,10 16,11 16,12 16,13 16,14 16,15 16,16 16,17 16,18 16,19 16,20 16,21 16,22 16,23 16,24 16,25 16,26 16,27 16,28 16,29 16,30 16,31 16,32 16,33 16,34 Disse får Regjeringens minnemedaljer. Oppland Arbeiderblad.
  17. 17,00 17,01 17,02 17,03 17,04 17,05 17,06 17,07 17,08 17,09 17,10 17,11 17,12 17,13 17,14 17,15 17,16 17,17 17,18 17,19 17,20 17,21 17,22 17,23 17,24 17,25 17,26 17,27 17,28 17,29 17,30 17,31 17,32 17,33 17,34 17,35 17,36 17,37 17,38 17,39 17,40 17,41 17,42 17,43 17,44 17,45 17,46 17,47 17,48 17,49 17,50 17,51 17,52 17,53 17,54 17,55 Fylkesmannen Innlandet (23.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Oppland» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  18. 18,0 18,1 18,2 18,3 Fylkesmannen Innlandet (25.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Oppland - tillegg» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  19. 19,00 19,01 19,02 19,03 19,04 19,05 19,06 19,07 19,08 19,09 19,10 19,11 19,12 19,13 19,14 19,15 19,16 19,17 19,18 19,19 19,20 19,21 19,22 19,23 19,24 19,25 19,26 19,27 Disse får medaljer for sin innsats under krigen. Trønder-Avisa.
  20. Leif Baumann tildelt minnemedalje. Sandefjord kommune.
  21. 21,00 21,01 21,02 21,03 21,04 21,05 21,06 21,07 21,08 21,09 21,10 21,11 21,12 21,13 21,14 21,15 21,16 21,17 21,18 21,19 21,20 21,21 21,22 21,23 21,24 21,25 21,26 21,27 21,28 21,29 21,30 21,31 21,32 21,33 21,34 21,35 21,36 21,37 21,38 21,39 21,40 21,41 21,42 21,43 21,44 21,45 21,46 21,47 21,48 21,49 21,50 21,51 21,52 Fylkesmannen i Vestfold og Telemark (03.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Vestfold» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  22. 22,00 22,01 22,02 22,03 22,04 22,05 22,06 22,07 22,08 22,09 22,10 22,11 22,12 22,13 22,14 22,15 22,16 22,17 22,18 22,19 22,20 22,21 22,22 22,23 22,24 Fylkesmannen i Agder (12.08.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Aust- og Vest-Agder» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  23. 23,00 23,01 23,02 23,03 23,04 23,05 23,06 23,07 23,08 23,09 23,10 23,11 23,12 23,13 23,14 23,15 23,16 23,17 23,18 23,19 23,20 23,21 23,22 23,23 23,24 23,25 23,26 23,27 23,28 23,29 23,30 23,31 23,32 23,33 23,34 23,35 23,36 23,37 23,38 23,39 23,40 23,41 23,42 23,43 23,44 23,45 23,46 23,47 23,48 23,49 23,50 23,51 23,52 23,53 23,54 23,55 23,56 23,57 23,58 23,59 23,60 23,61 23,62 23,63 23,64 23,65 23,66 23,67 23,68 23,69 Fylkesmannen i Oslo og Viken (14.08.19): «Regjeringa sin minnemedalje for innsats under andre verdskrig - utdelinger i Østfold» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  24. Grenselosen Fritz Køhn (94) er død. ha-halden.no.
  25. Fylkesmannen i Vestfold og Telemark (17.08.19): «Info frå Forsvarsdepartementet» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  26. En krigsseilers siste hilsen. fofo.no.
  27. 27,00 27,01 27,02 27,03 27,04 27,05 27,06 27,07 27,08 27,09 27,10 27,11 27,12 27,13 27,14 27,15 27,16 27,17 27,18 27,19 27,20 27,21 27,22 27,23 27,24 27,25 27,26 27,27 27,28 27,29 27,30 27,31 27,32 27,33 27,34 27,35 27,36 27,37 27,38 Fylkesmannen i Vestfold og Telemark (03.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Telemark» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  28. 28,00 28,01 28,02 28,03 28,04 28,05 28,06 28,07 28,08 28,09 28,10 28,11 28,12 28,13 28,14 28,15 28,16 28,17 28,18 28,19 28,20 28,21 28,22 28,23 28,24 28,25 28,26 28,27 28,28 28,29 28,30 28,31 28,32 28,33 28,34 28,35 28,36 28,37 28,38 28,39 28,40 28,41 28,42 28,43 28,44 28,45 28,46 28,47 28,48 28,49 28,50 28,51 28,52 28,53 28,54 28,55 28,56 28,57 28,58 Fylkesmannen i Rogaland (03.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Rogaland» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  29. 29,0 29,1 29,2 Forsvarsdepartementet (03.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Rogaland» – Oversikt frå Forsvarsdepartementet. </li>
  30. 30,0 30,1 30,2 30,3 Krigshistoriker reagerer på Forsvarsdepartementets medaljeutdeling. abcnyheter.no.
  31. 31,00 31,01 31,02 31,03 31,04 31,05 31,06 31,07 31,08 31,09 31,10 31,11 31,12 31,13 31,14 31,15 31,16 31,17 31,18 31,19 31,20 31,21 31,22 31,23 31,24 31,25 31,26 31,27 31,28 31,29 31,30 31,31 31,32 31,33 31,34 31,35 31,36 31,37 31,38 31,39 31,40 31,41 31,42 31,43 31,44 31,45 31,46 31,47 31,48 31,49 31,50 31,51 31,52 31,53 31,54 31,55 31,56 31,57 31,58 Fylkesmannen Innlandet (23.09.19): «Oversikt over mottakerne av minnemedaljen etter andre verdenskrig, Hedmark» – Skriv frå fylkesmannen. </li>
  32. Tilbake til begynnelsen. fofo.no.
  33. Minnemarkeringen for frigjøringen av Narvik 28. mai 1940. nrk.no.
  34. 34,0 34,1 34,2 34,3 Alta kommune (23.10.19): «Tildelt minnemedalje - Alta kommune» – Skriv frå kommunen. </li>
  35. 35,0 35,1 Sør-Varanger kommune (01.11.19): «Svar på forespørsel om mottakere av minnemedalje» – Skriv frå kommunen. </li>
  36. Porsanger kommune (13.02.17): «Melding om overrekkelse av Regjeringens minnemedalje til Rasmus Utsi» – Skriv frå kommunen til Forsvarsdepartementet. </li> </ol>