Prester i Hardanger prosti

EIDFJORD
(hørte til Valdres/Hallingdal prosti i Stavanger

bispedømme til 1608, etter 1688 anneks til Ulvik)
Christen     SP 1553  
Anders     SP 1554 1556
Peder     SP 1563  
Jakob Sørensen Grøn SP 1566  
Tarald Henriksen   P 1574  
Ivar Olsen Rønnestrand SP 1586 1597
Otte Torstensen   SP 1600  
Søren Knutsen   SP 1602  
Laurits Jensen Muus SP 1615 1656
Anders Andersen Riber SP 1656 1688

KINSARVIK (ULVIK)

Jens Lauritsen   SP 1531 1568
Christoffer Andersen   SP 1568 1600
Ivar Olsen Rønnestrand SP 1597 1600
Jørgen Mikkelsen Kolding RKAP 1601 1608
David Pedersen   SP 1608 1642
Otte Eriksen   SP 1642 1652
Tomas Samuelsen Uroe SP 1652 1667
Nils Nilsen   PKAP 1664 1685
Jørgen Pedersen Paasche SP 1668 1688
Peder Jørgensen Paasche SP 1688 1706

ULLENSVANG

Laurits Knutsen   SP 1522 1555
Tore Hansen Smed SP 1551 1588
Jakob Nilsen Ullensvang SP 1588 1602
Tomas Klemmetsen   SP 1602 1608
Jørgen Mikkelsen Kolding SP 1608 1619
Anders Jensen Brose SP 1619 1641
Anders Olsen Horsens SP 1636 1641
Peder Rasmussen Løget SP 1641 1668
Henrik Tobiesen Dosen SP 1669 1691
Jørgen Jensen Brose PKAP 1688 1691
Jørgen Jensen Brose SP 1691 1732

VIKØR

Laurits Pedersen?   SP   1552
Mikkel Nilsen   SP 1552 1598
Johan   Galtung? SP 1598 1601
Peder Nilsen Foss PKAP 1599 1601
Peder Nilsen Foss P 1601 1608
Henrik Jensen Landgrav SP 1608 1609
Bjørn Jensen Kock SP 1609 1616
Mogens Abelsen   RKAP 1616 1622
Samuel Helgesen   SP   1622
Henrik Albertsen Graff RKAP 1622 1623
Jakob     SP 1624  
Tollak Olsen   SP 1625 1645
Hans Hansen   SP 1645 1666
Elias Hermansen Thillinger SP 1667 1689

VOSS
(hørte til Nord-Hordland prosti til ca. 1620)

(?eller kanskje til 1636, se RR VII s.197)
Rasmus Andersen   SP 1524  
Nils Henriksen Hess SP 1536 1570
Jens Sørensen Landgrav PKAP 1553 1569
Jens Sørensen Landgrav SP 1569 1590
Peder   Hundstrup KAP 1571  
Erik Olsen Felder SP 1591 1594
Mads Jensen Landgrav SP 1594 1618
Henrik Jensen Landgrav PKAP 1605 1608
Peder Johannessen   PKAP 1613 1615
Oluf Hansen Skaaning PKAP 1615 1616
Anders Andersen Buck SP 1618 1623
Jens Andersen Buck PKAP   1625
Henrik Gjertsen Miltzow SP 1623 1666
Peder Rasmussen Løget PKAP 1637 1638
Kasper Hansen Lerche PKAP 1643 1648
Otte Hansen Schrøder PKAP 1648 1657
Gjert Henriksen Miltzow PKAP 1658 1666
Christen Nilsen Weinwich PKAP 1661 1688
Gjert Henriksen Miltzow SP 1666 1688
Christen Nilsen Weinwich SP 1688 1708
Peder Torbjørnsen Arctander KAP 1689 170